V obchodě najdete ruční výrobky úžasné mladé handicapované sportovkyně Anny Muzikové.

Přispět jí můžete nejen zakoupením tohoto zboží v našem obchůdku, ale i zasláním libovolné částky na transparentní účet číslo 2701579202/2010. 

Dobrý den, 

jmenuji se Anna Muziková, je mi 24 let a jsem absolventkou střední školy oboru Sociální činnost při Jedličkově ústavu. Od narození jsem upoutána na mechanický invalidní vozík, kvůli diagnóze dětská mozková obrna. Narodila jsem se předčasně ve 30. týdnu a vážila jsem pouhých 740 gramů. Od té doby začal boj, nejdříve o holý život, pak následovala neustálá rehabilitace a i několik operací.

 Myslím si, že jsem se se všemi překážkami, co mi život nadělil, dokázala srovnat, a nevzdala jsem to. Rozhodla jsem se, že si chci život užít podobně jako ostatní, zdraví lidé. Po svém příchodu do Jedličkova ústavu (JÚŠ) jsem dostala možnost stát se členkou Sportovního clubu JÚ. 

Již devátým rokem dělám atletiku handicapovaných, hod kuželkou a hod diskem. Mými zatím největšími úspěchy jsou druhé a třetí místo na mistrovství Evropy v Berlíně a Bydhošti. Doufám, že dostanu další možnost zúčastnit se závodů a soustředění, a tím se i pokusit přidat do své sbírky nové životní, a hlavně sportovní zkušenosti, které člověka vždy posouvají dál. 

Mým největším snem je zúčastnit se paralympijských her. Náklady na přípravu a závody se však pohybují v řádu několika desítek až stovek tisíc korun za sezónu. Získané finance bych proto použila právě na sportovní přípravu na další závody, které mě v následujících měsících čekají, s vysněným vrcholem právě na paralympiádě.

Předem Vám děkuji. 

Anna Muziková